YAKO GROUPS

Medya Merkezi

Medya YAKO Groups Hakkında Nasıl Bahsediyor?

Türkiye’nin her yerinde hem depreme dayanıklı hem de konforlu ve kalıcı yaşam ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Son dönemlerin gözde akımlarından tiny house’u tercih edenlerin sayısı da çoğalmaya başladı. Bu kapsamda Türkiye’nin ilk Tiny house üreticisi Yako Groups Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, tiny house almadan önce dikkat edilmesi gereken 4 altın kuralı sıraladı…

Pandemi nedeniyle vatandaşın doğa ile iç içe ve sade bir yaşam arayışı deprem ile birlikte daha da arttı. Hal böyle olunca Tiny House’lara ve karavanlara olan talep çok fazla artış gösterdi.

AYLİN RANA AYDIN – Pandemi döneminde şehir hayatından uzaklaşarak doğa ile iç içe ve sade bir yaşam arayışında olanlar tarafından sıkça tercih edilen tiny house’lar Türkiye’de yaşanan son depremlerin ardından vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Vasıta olarak kayda geçirilen tiny house’lar için imar alınmasına gerek olmazken, arazilere de yerleştirilebiliyor. Tiny house’ların fiyatları 200 bin liradan başlarken metrekaresi ve oda […]

Sade bir yaşam arayışında olanlar tarafından sıkça tercih edilen Tiny House ve karavanlar Türkiye’de büyük ilgi görmeye başladı. Peki karavan veya Tiny House almanın maliyeti ne kadar? Araziye Tiny House koymanın cezası var mı? İşte Tiny House ve karavan alırken dikkat etmeniz gereken 4 altın kural.

Deprem riski göçü tetiklerken konut fiyatlarında da yükselişe sebep oldu. Kısıtlı imkanlarla daha güvenli alanlarda yaşamak isteyen insanlar ise Tiny House ve karavanlara olan talebi artırdı. İnsanlara daha güvenli, doğa ile iç içe ve minimalist bir yaşam sunan Tiny House’lar, aynı zamanda köy ve tarıma dönüşün de ilk adımı olarak görülüyor. Son dönemin en çok […]

Yako Groups, tiny house ve butik otel yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Butik otel konseptini ve ultra lüks hizmet deneyimini eşsiz İtalyan konsepti ile buluşturmaya hazırlanan Yako Groups, yatırımlarına İzmir’in Urla ilçesinde yeni bir butik otel ekleyerek devam ediyor.

Yako Groups, tiny house ve butik otel yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Butik otel konseptini ve ultra lüks hizmet deneyimini eşsiz İtalyan konsepti ile buluşturmaya hazırlanan Yako Groups, yatırımlarına İzmir’in Urla ilçesinde yeni bir butik otel ekleyerek devam ediyor. Turizm açısından önemli bir bölgeye konumlanan Portofino Urla Butik Hotel, Urla’nın eşsiz havası ve manzarası ile […]

Kahramanmaraş merkezli iki depremin hemen ardından harekete geçen prefabrik yapı üretim firması Yako Groups, hazırlık süreci beton yapılara kıyasla çok daha kısa olan konteyner evleri hız kesmeden deprem bölgesine ulaştırıyor. Halihazırda ülkenin resmi kurumlarına da üretimini sürdüren firma, şu anda günlük üretim kapasitesini 60 adet olacak şekilde gerçekleştiriyor.

Yako Groups, bir yardım kampanyası başlatarak depremzedelere destek olmak amacıyla konteyner üretimine geçti. Yako Groups’tan yapılan açıklamaya göre, maliyetine konteyner üretimine başlayan firma, daha hızlı ve daha fazla üretim için gerek özel sektör gerekse sivil toplum kuruşlarına da destek çağrısında bulundu.

Deprem felaketinden etkilenen bölgeler için konteyner üretimine devam ettiklerini dile getiren Yako Groups Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, “Yako Groups olarak afet bölgesine destek olmak üzere çalışmalar yapıyoruz.

Yako Groups Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, “Soğuk günlerde tek oda konteynerler ile destek sağlayacağız. Deprem bölgelerine göndereceğimiz konteynerler, zorlu kış şartlarında dışarıda kalan ailelere inşallah yardımcı olur” dedi  

Yako Groups, bir yardım kampanyası başlatarak depremzedelere destek olmak amacıyla konteyner üretimine geçti. Yako Groups’tan yapılan açıklamaya göre, maliyetine konteyner üretimine başlayan firma, daha hızlı ve daha fazla üretim için gerek özel sektör gerekse sivil toplum kuruşlarına da destek çağrısında bulundu.

İstanbul ve Türkiye’nin bazı illerinde ’tiny house’ diye tabir edilen mobil tekerlekli ev üretimi yapan Yako Groups adlı firma, Pazarcık’ta ve Elbistan’da 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem nedeniyle ticari faaliyetlerini durdurarak tiny house üretimine ara verdi.

YAKOMUZ TUTKUMUZ

Başarılarımız ve öncülük ettiğimiz endüstrilerdeki benzersiz istatistiklerimizin kaynağı, çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza verdiğimiz değer.

2017
Türkiye'de ilk Tiny House Üretimi
2020
Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik etkinliği.
2024
YAKO yapay zeka yılı.
5000
2023 yılı depreminde sahaya indirilen konteyner adeti.
500 +
Uçtan uca planlamasını yaptığımız etkinlik ve organizasyon faaliyeti.